Sosyal Medya Yönetimi

extra-malor

Sosyal medya, günümüzde neredeyse tüm internet kullanıcılarının bir şekilde kullandıkları iletişim araçlarının başında gelir. Hatta ciddi bir kitlenin, gazeteler ve diğer haber organlarından daha fazla sosyal medya verilerini takip ettiğini biliriz.

Son yıllarda, mobil teknolojilerin gelişimine bağlı olarak, sosyal medya ortamlarında kullanmak için artık bilgisayar başında olmanız gerekmez. Elbette bu durum dünyanın genelinde hemen herkesi etkilemiş durumda ve zaman zaman popülerlik oranları değişiyor olsa da sosyal medya yoğun biçimde kullanır.

Firmaların kurumsal internet sitelerinden çok sosyal medya ortamlarını kullanıyor olmaları da buradan kaynaklanır. Hatta sosyal medyaya rakip olan konvansiyonel medya temsilcilerinden olan televizyonların, programlarını sosyal medyada duyurduğunu dikkate alacak olursak, dijital medya ve sosyal medyanın geleneksel medya araçlarının önüne geçtiğini kolaylıkla söyleyebiliriz.

Sosyal medyanın bir diğer avantajı da verinin saniyeler içerisinde milyonlarca kişiye ulaşabiliyor olması ve özel reklam çalışmaları dışında bu faaliyetin herhangi bir maliyetinin bulunmamasıdır. Bu nedenle, hemen her firma sosyal medya hesaplarını geliştirmek ve daha çok kullanıcıya hitap edebilmek ister.

Bize Ulaşın

Görüş, öneri ve istekleriniz için bizlere ulaşabilirsiniz...